راهنمایان گردشگری در واقع رهبری تور را در کل سفر بر عهده دارند. رهبر کسی است که انجام تمامی امور و کلیه مسئولیت های مربوطه را انجام می دهد، پس تور لیدر کسی است که به صورت تمام وقت در اختیار شما بوده و با توجه به تجربیات و اطلاعاتی که دارد شما را در کل سفر راهنمایی می کند.

توانایی های راهنمایان گردشگری:

آشنایی کامل با جاذبه های گردشگری و مناطق دیدنی

یکی از وظایف اصلی تور لیدر، معرفی جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، رستوران ها، مراکز خرید، بازارچه های صنایع دستی و مناطق سر سبز می باشد. با توجه به روحیه ی ماجراجویانه ی تور لیدر و تجربه هایی که از سفرهای متعدد کسب کرده است شما را با بهترین های هر شهری آشنا می کند و خاطراتی به یادماندنی را رقم می زند.

مدیریت، سازماندهی و آینده نگری

در مرحله اول پس از گذراندن کلاس های آموزش تور لیدر و اخذ کارت تور لیدری می بایست توانایی مدیریت زمان و هزینه ها را داشته باشید، به این صورت که تمامی مخارج سفر را از روز اول تا روز آخر براورد کرده و طبق آن خرج کنید. شما به عنوان راهنمای تور باید در مدت زمان محدودی که در اختیار دارید بیشترین و بهترین جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، صنایع دستی، آثار باستانی، مناطق سر سبز و … را به مسافرین تور خود معرفی کنید تا سفری به یادماندنی در ذهنشان باقی بماند. با آینده نگری می توانید بدون داشتن استرس تور مسافرتی بی نظیری را برگزار کنید که در آن مسافرین خوشنود و خوشحال از سفر باشند.

با انگیزه ماجراجو و انرژی مثبت

این انرژی مثبت و شور و هیجان شماست که باقی افراد را در گروه شاد و پر انرژی می کند. این شما هستید که انرژی مثبت را به تور منتقل می کنید، پس به عنوان یک تور لیدر حرفه ای فراموش نکنید که همیشه حس هیجان و ماجراجویی در شما زنده باشد تا لحظات سفر به بهترین روش ممکن سپری شود.