برای دانستن وظایف و کارهای مثبتی که یک تور لیدر در سفر به کویر می تواند انجام دهد، ابتدا می بایست معنی کلمه ی تور لیدر را بدانید. تور لیدر به شخصی گفته می شود که سفرهای یک تا چند روزه به مناطق مختلف ایران و جهان را رهبری می کند، حال در این سفر تعدادی گردشگر نیز حضور دارند که تور لیدر می بایست آن ها را در تمامی زمینه ها راهنمایی کند یعنی توانایی توضیحات کامل در مورد جاذبه های گردشگری، معرفی اماکن تفریحی، بازار های خرید و رستوران های با کیفیت را داشته باشد و علاوه بر این ها تور لیدر می بایست توانایی اداره کردن بحران ها را در شرایط سخت نیز داشته باشد.

وظایف تور لیدر کویر

با توجه به این که کویر جزء زیبا ترین و در عین حال پر خطر ترین اماکن تفریحی و توریستی می باشد می بایست حتما با یک فرد مجرب مانند راهنمای گردشگری سفر کنید تا در مسیر گمراه نشوید و در صورت بروز مشکلات توانایی بر طرف کردن آن ها را داشته باشید. تور لیدر کویر با توجه به گذزاندن دوره های تور لیدری و تجربیاتی که از سفر به کویرهای مختلف دارد و در مورد مناطق ممنوعه و قابل سفر اطلاعات دارد شما را در امنیت کامل همراهی می کند. اگر تا به حال به کویر سفر نکرده اید و می خواهید تجربه ای به یاد ماندنی از این سفر را برای خود و همراهانتان رقم بزنید بهتر است با انتخاب یک تور لیدر کویر و گروهی از هم سن های خود این کار را انجام دهید.

لوازم لازم برای سفر به کویر

کرم ضد آفتاب

کیسه خواب

چادر

جوراب

وسایل جهت یابی

بادگیر

وسایل روشن کردن آتش

کفش

وسایل گرمایشی

عینک آفتابی

جعبه کمک های اولیه

کلاه

دوربین عکاسی

سفر تنهایی به کویر ممنوع

شاید بسیاری از افراد بر این باور باشند که سفر به کویر همانند دیگر سفرها به نقاط مختلف کشور است که تنها نیاز به لوازم مناسب و لباس دارد، اما در واقع سفر به کویر بدون تور لیدر کویر که آموزش تور لیدری دیده است و سال ها تجربه ی برگزاری تور دارد غیر ممکن است زیرا در صورت گم کردن مسیر پیدا کردن شما تقریبا غیر ممکن می شود.

نکات مهم سفر به کویر

  • بهتر است در سفر به کویر به اندازه کافی با خود آب ببرید و برای جلوگیری از تشنه شدن بیش از حد سر خود را با کلاه  یا روسری بپوشانید.
  • برای این که از آب آشامیدنی مدیریت شده استفاده کنید بهتر است در طول سفر آهسته راه بروید تا تعرق نداشته باشید و مدام تشنه شوید.
  • حتما و حتما قبل از سفر به کویر اطلاعاتی نظیر ساعت رفت و تاریخ برگشتتان را به یکی از افراد نزدیک در خانواده اطلاع دهید تا در صورت بروز مشکلات شما را پیدا کنند.
  • مراقب خزندگان، پرندگان و بندپایان در کویر باشید و در صورت مشاهده تنها از آن ها فاصله بگیرید زیرا تا زمانی که احساس خطر نکرده اند به شما حمله نخواهند کرد.
  • گول سراب ها را در کویر نخورید! شاید یک چشمه آب را از دور ببینید و فکر کنید تنها 100 متر با شما فاصله دارد اما هرچه جلوتر می روید به آن نمی رسید، از این رو گشنه و تشنه می شوید.