همه ی ما می دانیم برای این که بتوان در هر حرفه و شغلی موفق بود می بایست ابتدا دانش و تحصیلات کافی در آن زمینه کسب کنید. ما در این مقاله می خواهیم در مورد آموزش لیدر تورهای خارجی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

در کلاس های آموزش لیدر تورهای خارجی علاوه بر کتاب هایی مانند: اکوتوریسم و گردشگری، شناخت صنعت گردشگری، معماری ایران و جهان، میراث فرهنگی و صنایع دستی و … اشاره ای به دروس مرتبط به زبان های خارجی هم نیز می شود، البته در صورتی که شما 2 یا چند زبان را انتخاب کرده باشید. در واقع آموزش زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها در دوره های تور لیدری تدریس نمی شود و شما تنها در مصاحبه و آزمون اصلی گزینش می شوید اما اساتید راهنمای شما در این کلاس ها نکات بسیار مهمی را در رابطه با تورهای خارجی به شما آموزش خواهند داد.

خصوصیات لیدر تورهای خارجی:

علاوه بر دروسی که اساتید مرتبط به شما در این کلاس ها آموزش می دهند شما می بایست به عنوان راهنمای تور، ویژگی های دیگری نیز داشته باشید. این خصوصیات عبارتند از:

مدیریت زمان و هزینه ها

اولین و مهم ترین خصوصیات یک تور لیدر حرفه ای و مجرب توانایی مدیریت زمان و هزینه ها می باشد زیرا با کوچک ترین مشکل ضعف در کم بوذن زمان دیگر مسافرین تور شما از سفر خود راضی نخواهند بود و ممکن است دیگر با تورهایی که توسط شما برگزار می شود سفر نکنند. مشکلات مالی هم به طور کلی تمام ابعا سفر را تحت تاثیر قرار می دهد، به گونه ای که دیگر نمی توانید به سفرتان ادامه دهید.

توانایی حفظ آرامش و تصمیم گری در شرایط اضطراری

از آن جایی که سفر به کشورهای خارجی کمی دشوارتر از سفرهای داخلی است پس باید به عنوان یک تور لیدر حرفه ای در مورد خطرهای احتمالی اطلاعات دقیق داشته باشید و بتوانید در کمال آرامش تصمیم گیری دقیق داشته باشید.

اطلاعات دقیق در مورد لوازم مورد نیاز سفر

شما باید تمامی اطلاعات لازم را در مورد جو و اقلیم کشور مورد نظر بدانید و در بازه ی زمانی سفرتان آب و هوا را چک کنید و به عنوان یک راهنما لوازم ضروری و مورد میاز سفر را گوشزد کنید.

صبر و شکیبایی

اگر آدم صبوری نیستید و زود عصبی می شوید، تور لیدری شغلی مناسب برای شما نمی باشد زیرا با توجه به این که تعداد زیادی از افراد مختلف با فرهنگ و تربیت و سنین متفاوت در تور شما قرار دارند می بایست به عنوان رهبر جوی شاد و مثبت ایجاد کنید تا در طول سفر همه ی مسافرین با یکدیگر دوست و همراه باشند

توانایی برقراری ارتباط با تمامی افراد با هر رده سنی

داشتن روابط عمومی بالا شما را در دل همه محبوب می کند، از این رو مسافرین در سفرهای بعدی خود شما را به عنوان تور لیدر خود انتخاب می کنند. شما به عنوان راهنما باید با تمامی اعضا ارتباطی دوستانه برقرار کنید.

ظاهری آراسته و مرتب

شما در هر شغل و سمتی که باشید اولین اصل اساسی ظاهری آراسته و مرتب است. شما با رعایت بهداشت و پوشیدن لباس هایی مناسب می توانید وجهه ای دوست داشتنی در بین مسافرین تور خود باشید. آن ها با دیدن شما انرژی می گیرند.