در مورد تور لیدر جهانگردی

در مقاله های قبلی به طور مفصل در مورد تور لیدر داخلی، تور لیدر خارجی، تور لیدر خصوصی، راهنمای گردشگری و … اطلاعات زیادی را در اختیارتان قرار دادیم که البته برای شروع دوره های تور لیدری و آشنایی با وظایف تور لیدر بسیار مفید واقع می شود. اما در این مقاله قصد داریم شما را با تور لیدر جهانگردی، وظایف و ویژگی های او آشنا کنیم.

تور لیدر جهانگردی دقیقا همان راهنمای گردشگری است که در سفرهای خارج از کشور با شما همراه می شود و یا در تورهای سفر به چندین کشور فعالیت دارد. وظایف و اطلاعات تخصصی که یک تور لیدر جهانگردی دارد به نسبت تور لیدرهای داخلی بسیار بیشتر بوده چون او علاوه بر شناخت اماکن تفریحی، جاذبه های گردشگری، تاریخچه، آثار باستانی، معماری بناها و … آشنایی کامل به زبان کشور مورد نظر دارد و در مورد فرهنگ و قوانین آن کشور کاملا تسلط دارد.

تور لیدر جهانگردی با توجه به سفرهای متعددی که به کشورهای خارجی دارد و اطلاعات دقیقی که از این سفرها به دست آورده است شما را برای یک سفری لذتبخش و به یادماندنی آماده می کند. به طور مثال تور لیدر با توجه به آب و هوا و همچنین فصلی که در آن هستید شما را در مورد لباس های مناسب سفر، لوازم ضروری و لازم، بایدها و نبایدهای مربوط به قوانین آن کشور و از همه مهم تر معرفی بهترین رستوران ها، هتل ها و مراکز خرید راهنمایی می کند.

وظایف تور لیدر جهانگردی

اگر قصد دارید یک تور لیدر جهانگردی حرفه ای باشید و درآمد خوبی از این کار کسب کنید ابتدا باید به زبان کشور مورد نظر تسلط داشته باشید که برای این کار می توانید به صورت فشرده در کمتر از یک سال اقدام به آموزش زبان کنید. پس از آن می بایست مطالعات گسترده ای در مورد تمامی جنبه های کشور انجام دهید تا بتوانید پاسخ دقیقی به پرسش های مسافرین تور خود دهید.

همان طور که می دانید تور لیدر باید به صورت 24 ساعته در اختیار مسافرین تور خود باشد و البته توانایی مدیریت بحران و اتفاق های پیش بینی نشده را داشته باشد. اگر قرار باشد شما به عنوان تور لیدر مانند مسافری که برای بار اول به یک کشور سفر کرده رفتار کنید که دیگر نیازی به راهنمای تور نیست. پس تصمیم گیری در لحظه و مدیریت زمان و هزینه ها از ویژگی های مهم یک تور لیدر جهانگردی به شمار می رود.

با توجه به این که ممکن است بسیاری از افراد تور شما برای بار اول باشد که به آن کشور سفر می کنند پس مسلما سوال های زیادی از شما پرسیده می شود که باید با صبر و شکیبایی به تمامی آن ها پاسخ دهید. باید بتوانید به راحتی با تمامی اعضای گروه از افراد کم سن تا میانسال ارتباط خوبی برقرار کنید.