تور لیدری در تهران

قطعا هر کسی که قصد وارد شدن به یک شغل یا حرفه ای را دارد از پیش در مورد شرایط کاری و موقعیت های شغلی آن اطلاعات لازم را کسب می کند. استخدام تور لیدر در تهران می تواند راحت و آسان باشد اگر که شرایط و ملزومات این شغل را از پیش بدانید. پس اگر در مورد شرایط لازم استخدام تور لیدر در تهران نمی دانید با ما همراه باشید.

آموزشگاه زبان گات با برگزاری کلاس های تور لیدری داخلی و خارجی و ارائه مدرک معتبر خود را پیشرو در صنعت آموزش گردشگری کرده است که از بین دانش آموزان خود برترین ها را استخدام میکند

گذراندن دوره های تور لیدری

مرحله اول برای این که بتوانید به عنوان تور لیدر در یک شرکت معتبر فعالیت داشته باشید می بایست در یک آموزشگاه دوره های تور لیدری را بگذرانید. این دوره ها حدودا 6 ماهه برگزار می شود که در آخر با قبولی در آزمون با حداقل نمره 12 می توانید فارغ التحصیل شوید.

در این کلاس ها دروسی شامل: آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی، جغرافیای جهانگردی ایران و نقشه خوانی، شناخت اماکن تاریخی و باستانی، آشنایی با فرهنگ و اقوام ایرانی، اکوتوریسم و طبیعت گردی، شناخت صنعت گردشگری، معماری ایران و جهان، زبان تخصصی راهنمایان تور، قوانین و مقررات در گردشگری، آشنایی با روحیات ملل، آداب معاشرت و الگوهای رفتاری، تاریخ سیاسی و اجتماعی معاصر ایران، آشنایی با موزه های ایران، فنون و مهارت های تور گردانی، مبانی و اصول تفسیر میراث فرهنگی و هنرهای سنتی تدریس می شود.

آزمون های استخدام تور لیدر در تهران

شما برای این که در یک موسسه گردشگری و مسافرتی استخدام شده و مشغول کار شوید باید سه مرحله آزمون را با موفقیت سپری کنید:

  • امتحان پایان ترم آموزشگاه که بعد از اتمام دوره های تور لیدری برگزار می شود
  • آزمون جامع تور لیدری در مردا و بهمن هر سال که توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود
  • آزمون مصاحبه زبان اواسط دوره های آموزشی توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انجام می شود که آموزشگاه شما را از تاریخ و ساعت دقیق آن مطلع می سازد

قابل توجه دانشجویانی که  آشنایی به هیچ زبان خارجی ندارند، شما می توانید زبان فارسی را انتخاب کرده و طبق آزمون زبان فارسی اقدام کنید.

شرایط استخدام تور لیدر در تهران

پس از گذراندن دوره های تور لیدری و قبولی در آزمون آموزشگاه و آزمون سراسری میراث فرهنگی و گردشگری می توانید به یکی از موسسات و یا آژانس های گردشگری مراجعه کنید و به عنوان راهنمای تور فعالیت خود را آغاز کنید. شما از نظر تحصیلی تمامی مراحل را تا به این جا گذرانده اید اما تنها تحصیلات آکادمیک برای تور لیدری حرفه ای کافی نیست!

شما باید توانایی برقراری ارتباط خوب با تمامی افراد در هر سنی را داشته باشید، مدیریت زمان و مکان، آشنایی به جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، سوغات و صنایع دستی، بهترین مسیرهای دسترسی، آشنایی با فرهنگ مردم بومی، معماری سازه ها و بناها، مصمم و با اراده بودن، مسئولیت پذیر، دلسوز، فداکار و باهوش بودن، همچنین خدمات 24 ساعته به مسافرین تور از ویژگی های شخصیتی یک تور لیدر درجه یک و حرفه ای می باشد.