تور لیدری یکی از پر هیجان ترین شغل هایی است که می توانید به صورت ثابت یا موقت از آن استفاده کنید. تور لیدر بین المللی به نسبت تور لیدر داخلی جذابیت های بیشتری دارد اما از طرفی مسئولیت ها و سختی های شما به عنوان راهنمای گردشگری نیز بیشتر می شود، اما انتخاب با شماست. با توجه به شرایطی که دارید می توانید یکی از این گرایش ها را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور لیدر بین المللی با ما همراه باشید.

ویژگی های تور لیدر بین المللی

اصل اول برای این که بخواهید یک تور لیدر بین المللی باشید، آشنایی به زبان انگلیسی و زبان کشوری است که شما می خواهید به آن جا تور ببرید و مسئولیت تور لیدری آن را قبول کنید.

اگر آقا هستید برای گرفتن پاسپورت و ویزا می بایست کارت پایان خدمت داشته باشید.

شما به عنوان یک تور لیدر بین المللی نه تنها باید در مورد کشور مورد نظر اطلاعات کامل نظیر آشنایی با فرهنگ، شرایط اقلیمی، آب و هوا، جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، رستوران و کافه را داشته باشید بلکه می بایست توانایی توضیح دادن به زبانی ساده در مورد تمامی این موارد را داشته باشید.

در سفرهای خارجی قطعا افراد زیادی هستند که برای خرید به دنبال مراکز خرید بومی آن کشور، برندهای معروف و … باشند که شما با توجه به تجربیاتتان می بایست به آن ها کمک کنید.

به طور کلی مسئولیت یک تور لیدر بین المللی با توجه به این که افرادی را به یک کشوری می برد که شاید تا به حال سفری به آن جا نداشته اند بیشتر است و می بایست به صورت 24 ساعته در اختیار مسافرین تور خود باشند.

آزمون مصاحبه زبان تور لیدری

با توجه به تعریف های ارائه شده، یکی از اصل های اساسی کار تور لیدر (راهنمای گردشگری) توانایی برقراری ارتباط با افراد مختلف است. از این رو متقاضیان آزمون و دوره های تور لیدری می بایست از میان زبان های موجود یک یا چند مورد را انتخاب نمایند. این زبان ها علاوه بر انگلیسی شامل: آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی، ترکی، چینی، ژاپنی، روسی، عربی، ایتالیایی و … می باشد.

آزمون زبان انگلیسی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هر دو ماه یک بار برگزار می شود. شما فراگیران عزیز با مراجعه به وبسایت رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در بخش اخبار می توانید از زمان و تاریخ و شرایط دقیق امتحان ها مطلع شوید. این امتحان به منظور اطمینان از دانش زبان عمومی شخص متقاضی می باشد و هیچ منبع خاصی ندارد. حداقل اشنایی تور لیدر با زبانی که انتخاب کرده است با توجه به حساسیت های کاری یک راهنمای گردشگری می بایست در سطح پیشرفته (Advanced) باشد.

شما عزیزانی که به هیچ زبان دومی مسلط نیستید، زبان فارسی را انتخاب کنید و با توجه به دستور العمل زبان فارسی پیش روید.