تور لیدر محلی

یکی از شاخه های تور لیدری که در آموزشگاه ها تدریس می شود، تور لیدر محلی می باشد. تور لیدر محلی یکی از زیر شاخه های مهم و پر طرفدار راهنمای گردشگری می باشد که البته بسیار هم دروس تخصصی و سخت دارد. با توجه به این که این نوع تور لیدری بسیار جامع و حرفه ای می باشد و هر کسی برای گذراندن این دوره ها ثبت نام نمی کند، در صورت علاقه می توانید از کلاس های خصوصی آموزشگاه استفاده کنید.

با توجه به این که هر شهری از ایران جاذبه های گردشگری متعددی دارد و سالیان سال و به کرات مقصد گردشگری تور لیدرها قرار می گیرد. این دوره هم همانند دیگر دوره های آموزش تور لیدر حدودا 6 ماه به طول می انجامد.

ویژگی های تور لیدر محلی

وظایف تور لیدرها در هر شاخه ای که تخصص داشته باشند موارد مشترک زیادی دارد. به عنوان مثال همه ی گردشگران در دوره های تور لیدری می آموزند که در برابر مشکلات با صبر و درایت رو به رو شوند، مدیریت زمان و مخارج را از اول تا آخر سفر سازماندهی کنند، با برنامه ریزی درست و دقیق خاطره ای به یادماندنی را در ذهن مسافرین ثبت کنند، با بیانی رسا و شیوا آن ها را با معماری بنا، صنایع دستی، فرهنگ بومی و تاریخچه ی شهر آشنا کند.

تفاوت شما به عنوان تور لیدر محلی در این است که در مورد جاذبه های گردشگری، زبان بومی و مسیرهای سر سبز و با صفا اطلاعاتی فراتر از مردم عادی دارید. محل های بکری را می شناسید که تقریبا تمامی افراد تور برای اولین بار است که با آن مناطق آشنا می شوند. همین تخصص شما باعث می شود مسافرین را با مناطق فوق العاده و ناشناخته ای رو به رو کنید که از دیدن آن ها شگفت زده شوند.

یک تور لیدر حرفه ای همیشه و همیشه برای کشف محل های جدید آماده است و از پیدا کردن آن ها و معرفی آن به گردشگران لذت می برد. شاید نام دیگر تور لیدر عاشق سفر باشد. شخصی که از سفرهای متعدد خسته نمی شود و می تواند آن ها را به تمامی افراد تور خود معرفی کند.

راهنمایان تور در واقع زندگی خود را وقف مسافرت و اعضای گروه های گردشگری خود می کنند، آن ها این سبک زندگی کردن را انتخاب کرده و با عشق کار خود را ادامه می دهند. راهنمای تور پس از گذراندن دوره های تور لیدری در آژانس های مسافرتی کار خود را آغاز می کند.