تور لیدر طبیعت گردی به فردی گفته می شود که در مورد مناطق سر سبز و دیدنی ایران اطلاعاتی دقیق و کامل داشته باشد و شما را به مناطقی از کشور ببرد که بکر و دست نخورده هستند. تور لیدر طبیعت گردی تورهای جذابی را به جنگل های شمال، طبیعت بکر شهرهای سر سبز و دشت های سر سبز می برد که شما عزیزان می توانید به همراه دوستان و یا خانواده تان در آن ها شرکت کنید.

توانایی و وظایف تور لیدر طبیعت گردی

مدیریت بحران در شرایط اضطراری یکی از مهم ترین توانایی ها و وظایف یک راهنمای گردشگری حرفه ای به شمار می رود. با توجه به این که تور لیدر مسئولیت همراهی تعداد زیادی مسافر را در طبیعتی که مستعد خطراتی غیر قابل پیش بینی دارد می بایست آمادگی کامل در مورد خطرهای احتمالی داشته باشد. از این رو افرادی که دوره های تور لیدری گذرانده اند دروسی مانند مدیریت صحنه، ارزیابی مصدوم، پاسخ اولیه به شرایط اضطراری راهکارهای ملی و منطقه ای در امداد رسانی و … .

یک راهنمای طبیعت گردی به یادگیری مدیریت شرایط اضطراری و پیش بینی نشده می پردازد که در طی گذراندن دوره های آموزشی، با مباحثی مانند مدیریت بحران، بحران در سفر و چرخه ی مدیریت بحران آشنا می شوند.

اقلیم شناسی برای تور لیدر طبیعت گردی

اقلیم شناسی در واقع بررسی آب و هوای غالب در یک منطقه یا محل خاص د مدت زمان معین است. حال با توجه به این که برنامه ریزی سفر با توجه به شرایط جوی و اقلیمی انجام می گیرد، پس راهنمای سفر می بایست قبل از سفر شرایط آب و هوایی مقصد را بررسی کند. علاوه بر چک کردن آب و هوا به وسیله ایستگاه های هواشناسی می توانید از برنامه ها و اپلیکیشن هایی که مخصوص پیش بینی آب و هوا می باشند استفاده کنید، برای دریافت اطلاعات کامل در مورد این اپلیکیشن ها در کلاس های آموزش تور لیدری ثبت نام کنید تا اساتید مجرب شما را راهنمایی کنند.

لوازم لازم برای سفر به طبیعت

تور لیدر طبیعت گردی قطعا شما را از وسایل مورد نیاز سفر مطلع می کند اما وسایلی کلی وجود دارند که در هر سفری به طبیغت ضرور می باشند.

لباس مناسب

چادر مسافرتی

پیک نیک برای طبخ غذا

کلاه

عینک

کیسه خواب

جعبه کمک های اولیه

مواد غذایی

کوله پشتی

آب معدنی

دوربین عکاسی

نکات مهم سفر به طبیعت

  • در سفر به طبیعت کفش و جوراب مناسب نقش اصلی را ایفا می کند زیرا شما با کوچک ترین درد یا پیچ خوردگی پا نمی توانید هم پای همسفرانتان از سفر لذت ببرید.
  • پس از انتخاب درست کفش بهتر است لباسی مناسب با آب و هوای مقصد سفرتان به تن کنید و یا می توانید از چندین لباس مانند تی شرت، بلوز و سویی شرت استفاده کنید تا در صورت گرما از لباس هایتان کم کنید.
  • حتما یک فرد از اعضای خانواده تان را از مقصد سفرتان، همچنین روز تاریخ رفت و برگشت مطلع کنید که در صورت نیاز و یا بروز مشکل شما را پیدا کنند.
  • پس از مشخص شدن شهر یا منطقه مورد نظر درباره ی آب و هوا، مسیرهای رفت و آمد، جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی آن جست و جو کنید و با اطلاعاتی مختصر سفر خود را آغاز کنید.