تور لیدر خصوصی

آیا تا به حال نام تور لیدر خصوصی به گوشتان خورده است؟ تور لیدر خصوصی چه تفاوتی با تور لیدر عمومی و گردشگری دارد؟ در این مقاله شما را با تعریف و وظایف تور لیدر خصوصی آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

اگر قصد دارید به یک مسافرت خانوادگی به همراه مادر، پدر، خاله، عمو، دایی و … بروید و قصد دارید کل مسیر را همراه یکدیگر باشید و از طرفی آشنایی کامل به جاذبه گردشگری های آن منطقه ندارید به شما پیشنهاد می کنیم از تور لیدر خصوصی بهره ببرید. تور لیدر خصوصی در طول مسیر با شما همسفر می شود، مسیرهای سر سبز و نزدیک را به شما نشان می دهد، در مورد تاریخچه شهر و فرهنگ مردم آن منطقه اطلاعات دقیق و درستی را در اختیارتان قرار می دهد، در مورد آب و هوا و لوازم ضروری سفر شما را راهنمایی می کند، اقامتگاه، هتل، رستوران و مراکز خرید را به شما معرفی می کند.

شباهت های تور لیدر خصوصی با تور لیدر عمومی

راهنمای تور، راهنمای گردشگری یا همان تور لیدر همگی به یک معنی می باشند و به کسی که رهبری و مدیریت یک تور مسافرتی را بر عهده می گیرد تور لیدر می گویند. شما اگر در برقراری ارتباط با دیگر افراد موفق هستید و در زمینه های تاریخ و هنر علاقه به یادگیری دارید می توانید به یک راهنمای گردشگری خوب تبدیل شوید.

در واقع یک راهنمای گردشگری کسی است که اطلاعات دقیق، کامل و ویژه ای نسبت به آداب و رسوم، خصوصیات فرهنگی، شرایط اقلیمی، معماری شهرها و کشورها دارد. راهنمای تور در یک سفر با شما همراه می شود و شما را در شرایط گوناگون راهنمایی و پشتیبانی می کند و همچنین اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار می دهد.

شما چه تور لیدر خصوصی باشید چه تور لیدری عمومی باید در تمامی لحظات سفر در دسترس باشید و به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوال های گردشگران باشید پس در برخی سفر ها ممکن است زودتر از همه از خواب بیدار شوید و دیرتر از همه به رختخواب بروید. حجم کاری و تعداد روزهایی که در ایام تعطیل سر کار هستید بسیار فشرده است و ممکن است هفته ها از خانه و خانواده به دور باشید، از این رو بسیاری از افراد این شغل را به عنوان کاری نیمه وقت در نظر می گیرند و در کنار آن شغلی دیگر را برای تامین نیازهای روزمره خود انتخاب می کنند.

ویژگی های تور لیدر خصوصی

تور لیدر خصوصی باید حافظه ی تصویری و حفظیات خوبی داشته باشد تا بتواند تمامی رویدادها، اطلاعات تاریخی و معماری، جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، صنایع دستی، آثار باستانی و … را به ذهن خود بسپارد و به زبانی ساده و قابل فهم به گردشگران تور خود توضیح دهد. این توضیحات باید به گونه ای باشد که مسافرین به خوبی با فرهنگ و تاریخچه ی شهر یا کشور مورد نظر آشنا شوند و به خاطر بسپارند.