ثبت نام دوره تور لیدری

برای ثبت نام دوره تور لیدری و اخذ مدرک معتبر ابتدا می بایست یک آموزشگاه تربیت تور لیدر پیدا کنید تا به بهترین شکل ممکن آموزش های لازم را ببینید و برای آزمون سراسری تور لیدری که توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود، آماده شوید. ثبت نام دوره تور لیدری در هر زمانی که بخواهید ممکن است اما برای آزمون اصلی تنها 2 بار در سال می توانید شرکت داشته باشید، ماه های بهمن و مرداد زمان ثبت نام در آزمون جامع گردشگری می باشد.

دوره تور لیدری

برای کسانی که قصد دارند تور لیدری را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند و از این راه کسب درآمد داشته باشند، گذراندن دوره تور لیدری لازم و ضروری است. در این کلاس ها با آموزش کتاب ها و سر فصل هایی چون: معماری ایران و جهان، آشنایی با میراث فرهنگی و صنایع دستی، شناخت روحیات ملل، زبان تخصصی، اکوتوریسم و طبیت گردی، فون و مهارت های تور گردانی، شناخت صنعت گردشگری، بهداشت سفر و کمک های اولیه، اخلاق حرفه ای گردشگری و آداب معاشرت، سخنوری و فن بیان، قوانین و مقررات گردشگری و … تا حد زیادی برای تور لیدری آماده خواهید شد. این حرفه علاوه بر تحصیلات آکادمیک نیازمند کسب تجربه و خصوصیات اخلاقی می باشد که باید با داشتن سفرهای متعدد و کسب تجربه تبدیل به یک راهنمای گردشگری مجرب و حرفه ای شوید.

شما عزیزان پس از کسب نمره قبولی در امتحان آموزشگاه، یعنی حداقل نمره 12، می توانید با تحویل مدارکتان اقدام به شرکت در آزمون اصلی کنید. لازم به ذکر است که اگر مسلط به زبان انگلیسی و یا هر زبان خارجی هستید باید در آزمون مصاحبه ی زبان های خارجی نیز شرکت کنید تا کارت تور لیدریتان 2 زبانه صدور شود.

برای ثبت نام دوره تور لیدری باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشید و یا دانشجوی ترم سه به بالای مقطع لیسانس باشید، در غیر این صورت شرایط شرکت در این کلاس ها را نخواهید داشت.

مزایای ثبت نام دوره تور لیدری

ارائه ی کارت راهنمای تور، استاندارد در سطح جهانی

اخذ گواهی نامه معتبر از سمت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

به دست آوردن فرصت های شغلی در آژانس های خدمات مسافرتی و گردشگری

پیشنهاد

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به سفر و ماجراجویی علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم راهنمای تور شوید. تور لیدر بیشتر روزهای سال را در سفر و گردش است و دائما تجربیات جدید و خاطراتی به یادماندنی را از هر سفر خود به دست می آورد که در کنار سختی های و چالش های این کار، او را دلگرم و سر حال نگه می دارد. شما باید به صورت 24 ساعته در اختیار مسافرین تور خود باشید و در عین حال انرژی مثبت و روحیه خوب خود را در طول سفر حفظ کنید. تور لیدر باید نمونه ی کاملی از یک فرد کامل، خوش اخلاق، مدیر، خوش انرژی، فعال و با انگیزه، باهوش و توانا باشد و در دل تمامی اعضای تور جا داشته باشد!