دوره های تور لیدری برای اصفهان

آموزشگاه زبان گات با برگزاری دوره های تور لیدری برای این که بتوانید در حوزه ی گردشگری فعالیت کنید و به عنوان راهنمای تور به صورت قانونی کسب درآمد داشته باشید، کلاس هایی تحت عنوان تورلیدری برگزار کرده است که باید ابتدا در کلاس های آموزش تور لیدر شرکت کنید و در آزمون های جامع نمره قبولی کسب کنید. مجوز رسمی یا همان کارت تور لیدری توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعطا می شود که باید در امتحان و مصاحبه نمره قبولی داشته باشید.

لازم به ذکر است که برای گرفتن کارت تور لیدری حتما باید در کلاس های آموزشی شرکت کنید و نمره ی بالای 12 در آزمون بگیرید. در ادامه شما را با دوره های تور لیدری برای اصفهان آماده می کنیم.

کلاس های آموزش تور لیدر

هدف اصلی موسساتی که کلاس های آموزش تور لیدری برگزار می کنند، یادگیری اصول و مبانی راهنمایی در تورهای داخلی و خارجی می باشد. برای قبولی در آزمون هم می بایست کتاب های نام برده شده را به خوبی مطالعه کرده باشید.

آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران زمین

معماری ایران و جهان

شناخت اماکن تاریخی و باستانی

شناخت صنعت گردشگری

آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی

اکوتوریسم و طبیعت گردی

نقشه خوانی و جغرافیای جهانگردی ایران

زبان تخصصی راهنمایان تور

موارد ذکر شده سر فصل های کتاب هایی است که در مدت زمان 6 ماه در کلاس ها باید به خوبی آن ها را مطالعه کنید. اما به طور کلی موضوع های آموزش تور لیدری شامل: شناخت روحیات ملل، بهداشت سفر و کمک های اولیه، سخنوری و فن بیان، قوانین و مقررات گردشگری، آموزش های عملی اجرای تور، الگوهای رفتاری و اخلاق حرفه ای گردشگری می باشد.

آزمون های تورلیدری

  1. اولین آزمون که پس از گذراندن دوره ی آموزشی در آموزشگاه از شما گرفته می شود که با کسب نمره ی بالای 12 موفق خواهید شد.
  2. در مرحله بعد باید در آزمون سراسری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شرکت کنید، نکته قابل توجه این که حتما در زمان فراخوان به سایت سازمان مراجعه کنید
  3. مرحله آخر هم آزمون مصاحبه زبان های خارجی می باشد. زبانی که به صورت پیش فرض برای شما در نظر گرفته شده انگلیسی است اما در صورت تسلط به دیگر زبان ها می توانید انتخاب کنید.

با توجه به این که اصفهان یکی از پر طرفدارترین شهرهای گردشگری ایران به شمار می رود، شما به عنوان راهنمای تور می بایست در مورد اماکن تفریحی، جاذبه های گردشگری، رستوران ها، اقامت گاه، هتل، بازارهای سنتی، تاریخچه ی شهر، معماری بناها، موزه ها، صنایع دستی و … اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید تا بتوانید مسافرین تور خود را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنید.

از ویژگی های لازم و ضروری تور لیدر می توان به : باهوش و خوش سخن بودن، فداکار و انعطاف پذیر، مدیر و مصمم، وفادار و راستگو، شخصیت جذاب و پر شور و مدیریت و رهبری بحران ها اشاره کرد.