دوره های تور لیدری برای قزوین همانند دیگر کلاس های تور لیدری می باشد با این تفاوت که شما باید به عنوان تور لیدر اطلاعات جامع و کاملی در مورد قزوین داشته باشید. در واقع شما به عنوان راهنما و رهبر تور می بایست در مورد جاهای دیدنی قزوین، جاذبه های گردشگری، رستوران ها، اماکن تفریحی، آب و هوای تبریز در فصول مختلف سال، راه ها و مسیرهای کوتاه و سر سبز، مراکز خرید صنایع دستی و سوغاتی و … اطلاعات کامل داشته باشید.

ویژگی های تور لیدر

تور لیدر می بایست با برنامه ریزی دقیق هزینه ها و زمان بهترین امکانات رفاهی و گردشگری را در اختیار مسافرین تور خود قرار دهد. در واقع رضایت و خشنودی مسافرین باعث می شود تا در سفرهای بعدیشان شما را به عنوان راهنمای تور خود انتخاب کنند. ایجاد رابطه ای صمیمی، عشق به کار و سفر، اعتماد به نفس، روحیه ای شاد و مهربان و تسلط به مدیریت تمامی مسائل سفر از ویژگی های مهم هر تور لیدر در دنیا می باشد.

شما به عنوان تور لیدر باید قبل از حرکت وسایل لازم ضروری سفر را به مسافرین تور خود گوشزد کنید. به طور مثال در فصل زمستان شهری مانند  بسیار سرد شده و داشتن لباس های گرم جزء ضروریت های سفر به شمار می رود که بسیاری از افراد در مورد آن اطلاعات کافی ندارند.

شما باید با توجه به تجربیاتی که در سفرهای متعدد کسب کرده اید یک برنامه ریزی کلی برای سفر داشته باشید و آن را برای تمامی افراد تور توضیح دهید، این که مسافرین هیچ اطلاعاتی نداشته باشند و از مراحل برنامه ریزی شده سفر ندانند شاید کمی سردرگم شوند و نتوانند به تور لیدر اعتماد کنند.

شما متقاضیان عزیزی که قصد دارید تور لیدری مجرب و حرفه ای باشید می بایست ابتدا دوره های تور لیدری را در یکی از آموزشگاه های معتبر تور لیدری بگذرانید. این دوره هاحدودا 6 ماه طول می کشد و در آخر با قبول شدن در آزمون سراسری که توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود می توانید فعالیت خود را در یکی از موسسات گردشگری آغاز کنید.

برای این که تور لیدر قزوین باشید و مسافرین تور از سفر با شما خشنود باشند می بایست اطلاعات کاملی از موقعیت جغرافیایی، اماکن جذاب و معروف گرشگری و همچنین اقامتگاه و هتل های مناسب داشته باشید. شما باید با حداقل هزینه بهترین خدمات رفاهی را به مسافرین تور خود ارائه دهید.