برای این که تور لیدری در ایران را به خوبی یاد بگیرید و از پس وظایف آن سر بلند بیرون آیید علاوه بر گذراندن دوره های آموزش تور لیدر باید مهارت هایی طبیعی را در خود داشته باشید و آن ها را روز به روز تقویت کنید. آموزش هایی که تا به حال دیده اید، کتاب هایی را که مطالعه کرده اید و تجربیاتی که بدست آورده اید را کنار بگذارید زیرا در این مقاله می خواهیم در مورد استعدادها و مهارت های خاص شما صحبت کنیم. باید استعدادهایتان را پیدا کرده و در مسیر درست آن ها را پرورش دهید.

رهبری و مدیریت سازمانی

آژانس های برگزار کننده تور های مسافرتی و شرکت ها به دنبال افرادی هستند که قدرت و استعداد رهبری و مدیریت سازمانی را دارند زیرا کار کردن با این افراد بسیار راحت است و خیالشان از بابت برنامه ریزی های سفر و رضایت مشتریان راحت است. این افراد مشکلات را یکی پس از دیگری حل می کنند و در زمان و هزینه ها صرفه جویی می کنند.

سخنوری و روابط عمومی بالا

این که بتوانید در یک جمع چندین نفره به راحتی صحبت کنید و با تمامی افراد با هر سنی ارتباط برقرار کنید برای یک تور لیدر امریست کاملا مهم و ضروری. این شما هستید که بین اعضای گروه ارتباطی صمیمانه بر قرار می کنید و جوی شاد و هیجان انگیز بر قرار می کنید.

تسلط و آشنایی کامل نسبت به مقصد گردشگری

شما به عنوان یک راهنمای گردشگری یا همان تور لیدر که در ایران فعالیت می کنید باید در مورد تمامی جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، صنایع دستی، آثار باستانی، موزه ها، معماری بناها، فرهنگ و زبان مردم بومی، تفرجگاه ها، اقامتگاه و هتل و مسیرهای دسترسی به درمانگاه و بیمارستان و … اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشید. این که بتوانید در مدت زمان محدود بهترین و به یادماندنی ترین خاطرات را برای مسافرین تور خود ثبت کنید، همه و همه نیازمند تسلط و آشنایی کامل شما نسبت به مقصد گردشگری دارد.

اگر به عنوان تور لیدری در ایران وارد این حرفه شده اید و مسلط به زبان های خارجی هستید به شما پیشنهاد می کنیم راهنمای تور گردشگران خارجی باشید که هم درآمد خوبی کسب می کنید و هم جذابیت سفر با افراد خارجی را از دست نمی دهید.

در آخر هم باید بگوییم که یک تور لیدر خوب مشکل یک شخص را مشکل خود می داند و سعی می کند برای حفظ آرامش و انرژی فرد تلاش کند و تمامی افراد در گروه، خاطره ای فراموش نشدنی را ثبت کنند.