اولین مسئله ای که باید در مورد تور لیدرهای خارجی مد نظر قرار دهید، تسلط به زبان کشور مورد نظر است. پس اگر قصد دارید تور لیدر در استانبول را انتخاب کنید ابتدا باید در یک آموزشگاه زبان ثبت نام کرده و دوره های لازم را جهت یادگیری مکالمه زبان ترکی استانبولی بگذرانید.

پس از یادگیری زبان، حال نوبت این است که کلاس های آموزش تور لیدری ثبت نام کنید. این کلاس حدودا 6 ماه به طول می انجامد که در انتها با قبولی در آزمونی که توسط آموزشگاه برگزار می شود می توانید برای مصاحبه و امتحان نهایی به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مراجعه فرمایید. در واقع با کارت تور لیدری که توسط این سازمان به شما اهدا می شود می توانید به صورت قانونی فعالیت خود را در یکی از آژانس های مسافرتی آغاز کنید.

ویژگی های تور لیدر در استانبول

پس از این که از اهمیت آشنایی به زبان ترکی استانبولی و توانایی برقراری ارتباط با افراد بومی برای شما گفتیم حال ویژگی دوم شما به عنوان تور لیدر در استانبول توانایی هدایت و مدیریت گروه می باشد. شما با توجه به تحصیلاتی که در این رشته داشته اید، دوره های تور لیدری که گذرانده اید و تجربیاتی که از سفرهای متعدد کسب کرده اید باید به بهترین شکل آرامش و انرژی مثبت را در گروه حفظ کنید و با تدابیر درست در مورد زمان و هزینه ها بهترین خاطرات را برای افراد تور رقم بزنید.

سلامت جسم و روح شما یکی دیگر از مهم ترین ویژگی هایی است که باید به عنوان تور لیدری موفق آن ها را رعایت فرمایید. سلامت روح شما ارتباط مستقیم با میزان صبر و شکیبایی است که می توانید داشته باشید. در این سفرچند روزه که تعداد همسفرانتان نیز کم نیستند باید با صبر و آرامش پاسخگوی تمامی سوال های آن ها باشید. به زبان عامیانه داشتن اعصابی از جنس فولاد برای این کار لازم است.

تسلط و آشنایی شما نسبت به جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، تاریخچه کشور، معماری بناها، صنایع دستی، غذاهای سنتی، مراکز خرید، هتل ها و اقامتگاه از موارد ضروری به شمار می رود که باید به خوبی به آن ها مسلط باشید. شما باید با برنامه ریزی دقیق و درست مسافرین تور خود را با گموارد ذکر شده آشنا کنید تا لذت سفر چندین برابر شود.

البته با توجه به این که در کشوری خارجی هستید باید به عنوان راهنمای تور در مورد تخفیف ها هم اطلاعات دقیق داشته باشید. به طور مثال استخرهای آبی و یا تفریحات ساحلی حتی در روزهای پر گردشگر تابستان نیز شرایط ویژه ای برای توریست ها اختصاص داده اند.