تور لیدر مالزی

برای رفتن به شهر های خارجی، تور لیدر یا همان راهنمای گردشگری نقش بسیار مهمی در کیفیت سفر شما ایفا می کند. با وجود تور لیدر ترکیه تنها نمی مانید و با توجه به توانایی های او، در این کشور زیبا را راحت تر می گردید و از سفر خود لذت می برید. تور لیدری در مالزی با توجه به وظایفی که دارید قطعا کمی سختی و چالش نیز دارد، به طور مثال باید به صورت 24 ساعته در اختیار مسافرین تور خود باشید، تسلط به زبان ترکی و مردم بومی ترکیه، در مدت زمان محدودی که در اختیار دارید مسافرین را با جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی ترکیه آشنا کنید و … .

ویژگی های تور لیدر مالزی

اولین مسئله ای که باید در مورد تور لیدرهای خارجی مد نظر قرار دهید، تسلط به زبان کشور مورد نظر است. پس اگر قصد دارید تور لیدر در مالزی را انتخاب کنید ابتدا باید در یک آموزشگاه زبان ثبت نام کرده و دوره های لازم را جهت یادگیری مکالمه زبان ترکی استانبولی بگذرانید.

پس از یادگیری زبان، حال نوبت این است که کلاس های آموزش تور لیدری ثبت نام کنید. این کلاس حدودا 6 ماه به طول می انجامد که در انتها با قبولی در آزمونی که توسط آموزشگاه برگزار می شود می توانید برای مصاحبه و امتحان نهایی به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مراجعه فرمایید. در واقع با کارت تور لیدری که توسط این سازمان به شما اهدا می شود می توانید به صورت قانونی فعالیت خود را در یکی از آژانس های مسافرتی آغاز کنید.

تسلط و آشنایی شما نسبت به جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، تاریخچه کشور، معماری بناها، صنایع دستی، غذاهای سنتی، مراکز خرید، هتل ها و اقامتگاه از موارد ضروری به شمار می رود که باید به خوبی به آن ها مسلط باشید. شما باید با برنامه ریزی دقیق و درست مسافرین تور خود را با موارد ذکر شده آشنا کنید تا لذت سفر چندین برابر شود.

البته با توجه به این که در مالزی، کشوری خارجی هستید باید به عنوان راهنمای تور در مورد تخفیف ها هم اطلاعات دقیق داشته باشید. به طور مثال استخرهای آبی و یا تفریحات ساحلی حتی در روزهای پر گردشگر تابستان نیز شرایط ویژه ای برای توریست ها اختصاص داده اند.

با توجه به موارد ذکر شده شما باید یک پکیج کاملی از اطلاعات و دانش کافی باشید تا این که بتوانید به عنوان یک تور لیدر حرفه ای و موفق به فعالیت خود ادامه دهید.

حفظ و اهمیت مراقبت از طبیعت، داشتن خلاقیت و روحیه شوخ طبعی، صبر و شکیبایی، آشنایی به کمک های اولیه، خوش برخورد و خوش سخن بودن، شاد و پر انرژی، سلامت جسم و روح، مسئولیت پذیر و داشتن حس تعهد، بودجه بندی دقیق برای مسائل مالی و ساختن خاطراتی به یادماندنی برای گردشگران تور خود از وظایف مهم یک راهنمای تور است.