برای کسانی که قصد دارند تور لیدری را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند می بایست ابتدا مراحلی را بگذرانند تا آماده ی وارد شدن به بازار کار شوند. برای تور لیدری در تهران می بایست آشنایی کامل به یکی از زبان های خارجی مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسه، چینی، ایتالیایی و … را داشته باشید تا بتوانید گردشگران خارجی را به خوبی با ایران آشنا کنید. تور لیدر در تهران باید وظایف و خصوصیاتی داشته باشد تا بتواند به عنوان نماینده ای از کشور عزیزمان، کاری کند که توریست از سفرش به ایران لذت ببرد و خاطرات خوب و فراموش نشدنی رقم بزند.

ویژگی های تور لیدر در تهران

اولین و مهم ترین ویژگی شما به عنوان تور لیدری که قصد دارد کشور را به یک توریست خارجی به خوبی معرفی کند تسلط کامل به زبان مورد نظر است. در واقع آشنایی کامل به زبان، پل ارتباطی شما با گردشگران خارجی محسوب می شود.

ویژگی دوم یک تور لیدر مجرب در تهران آشنایی کامل او با کوتاه ترین و کم ترافیک ترین مسیرها در تهران است. با توجه به این که تهران شلوغ ترین و پر ترافیک ترین شهر تهران است نباید یک گردشگر اوقات خوش سفر خود را در ترافیک های درون شهری و سنگین سپری کند. شما به عنوان یک راهنمای تور می بایست از ساعات ترافیک در اقسا نقاط تهران مطلع باشید و به وسیله اپلیکیشن های موجود آن ها را به راحتی به مقصد برسانید.

در تهران موزه ها، پارک ها، محله های قدیمی، امارت ها، اماکن تفریحی، رستوران های سنتی، مراکز خرید صنایع دستی شهرهای ایران و برندهای معتبر وجود دارد که باید در مورد تمامی آن ها مطلع باشید. توریست های خارجی علاقه خاصی به تاریخچه ی محله های قدیمی و اطلاعاتی مرتبط به ایران باستان دارند و در مورد سوغات ایران بسیار کنجکاو هستند. شما باید در مورد تمامی این مسائل اطلاعات دقیق و کامل داشته باشید.

معرفی اقامتگاه، هتل و فرهنگ مردم ایران زمین به یک گردشگر خارجی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به هزینه ای که مد نظر دارند می توانید آن ها را به یکی از بهترین و نزدیک ترین مهمان سرا ها راهنمایی کنید.

به طور کلی شما به عنوان نماینده ای از کشور باید در مورد تمامی موارد ذکر شده اطلاعات کامل داشته باشید.

دوره های تور لیدری در تهران

برای گذراندن دوره های تور لیدری در تهران ابتدا می بایست در یکی از آموزشگاه های معتبر که کلاس های آموزش تور لیدری برگزار می کنند شرکت کنید. دوره های این کلاس ها حدودا 6 ماه است و پس از قبولی با نمره ی بالای 12 می توانید در آزمون سراسری که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می کند، شرکت کنید. با قبولی در این آزمون و گرفتن کارت تور لیدری می توانید فعالیت خود را در یکی از شرکت های توریستی آغاز کنید.