تور لیدری یکی از شغل های پر از چالش است که تنها افرادی که عشق و علاقه به این حرفه را دارند، می توانند به خوبی وظایف خود را انجام دهند. راهنمایان تور به طور کلی به دو گروه تور لیدر داخلی و تور لیدر خارجی دسته بندی می شوند. تور لیدر در تایلند و تمامی کشورهای خارجی، نسبت به راهنمایان تور داخلی وظایف سنگین تر و دشوارتری بر عهده دارند که در این مقاله شما را با تور لیدر در تایلند آشنا خواهیم کرد.

تور لیدری در تایلند

تایلند یکی از کشورهای فوق العاده زیبا، طبیعتی وصف نشدنی، جزیره هایی به رنگ سبز و آبی و شن های مرواریدی است که سالیانه گردشگران زیادی را از اقسا نقاط دنیا به خود جذب می کند. تور لیدری در تایلند می تواند در عین سختی های خود بسیار جذاب و عالی باشد. با توجه به ساحلی بودن این کشور و داشتن چندین جزیره ی خارق العاده، تابستان را بهترین فصل برای سفر به تایلند پیشنهاد می کنیم.

ویژگی های تور لیدر در تایلند

  • داشتن اطلاعات دقیق و درست از مقصد گردشگری، این اطلاعات شامل آگاهی از وسایل مورد نیاز سفر، بهترین اقامتگاه ها، جاذبه های گردشگری، مناطق سر سبز و تفرجگاه ها، مراکز خرید، رستوران ها و کافه ها، صنایع دستی، هزینه های کلی سفر، آشنایی به زبان بومی مردم تایلند و … می باشد.
  • مدیریت زمان و هزینه ها، در واقع یکی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف یک تور لیدر خوب این است که در کوتاه ترین زمان ممکن تمامی گردشگران تور خود را با جاذبه های معروف و فوق العاده آشنا کند، در عین حال میزان مخارج را از قبل به درستی برآورد کرده باشد.
  • شما به عنوان تور لیدر در تایلند باید به خوبی با زبان تایلندی آشنا باشید و برای راحتی گردشگران در هر شرایطی آن ها را راهنمایی کنید. برای این که مسافرین تور در کشور خارجی احساس امنیت و راحتی کنند شما باید به صورت 24 ساعته در اختیار آن ها باشید و در مورد تمامی موارد آن ها را راهنمایی کنید
  • با توجه به تجربیاتی که از سفرهای متعدد به تایلند دارید باید نسبت به مسافرینی که با شما سفر کرده اند مسئولیت پذیر باشید و با ناآگاهی و طمع از آن ها سوء استفاده نکنید.
  • یک تور لیدر درجه یک در عین صبور بودن باید بتواند با تمامی افراد حاضر در تور ارتباطی صمیمی و خوب برقرار کند تا سفری لذتبخش و به یادماندنی را برایشان رقم بزنید.

راهنمایان تور در واقع زندگی خود را وقف مسافرت و اعضای گروه های گردشگری خود می کنند، آن ها این سبک زندگی کردن را انتخاب کرده و با عشق کار خود را ادامه می دهند. راهنمای تور پس از گذراندن دوره های تور لیدری در آژانس های مسافرتی کار خود را آغاز می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی گرفتن کارت تور لیدری، دوره های تور لیدر و تمامی موارد مربوط به راهنمایان گردشگری می توانید به وبسایت تور لیدر مراجعه فرمایید.