هر کسی برای این که حرفه ای را شروع کند ابتدا به دنبال علایق خود می رود تا در رشته ی مورد نظر تحصیلات کند و دانش و اطلاعات مرتبط را کسب کند. در مرحله دوم قطعا به فکر آینده شغلی و درآمد خواهید بود. در این مقاله شما را با درآمد تور لیدر و وظایفی که دارد ٖآشنا خواهیم کرد.

درآمد تور لیدر بستگی به خیلی موارد دارد، این که تور لیدر طبیعت باشید یا فرهنگی، مسلط به زبان دوم مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی و … باشید و همچنین به تعداد روز و ساعت سفرتان نیز وابسته است. به طور کلی برای این که درآمد کافی و خوبی داشته باشید باید در مرحله اول مسافرین تور خود را در تمام سفر خشنود و راضی نگه دارید. راضی نگه داشتن مسافرین از ساعات اول سفر آغاز می شود، طرز خوش آمدگویی شما به آن ها، نحوه پذیرایی، اطلاع رسانی، دادن اطلاعات کلی از برنامه های سفر و مطلع کردن آن ها از تصمیمات کلی سفر و … .

از نظر خصوصیات اخلاقی تور لیدر نیز می بایست به صورت 24 ساعته در اختیار مسافرین تور خود باشید، صبور و مسئولیت پذیری، توانایی مدیریت بحران و اتفاق های پیش بینی نشده، مهربان، خوش سخن، منظبت، آراسته و … .

اگر توانستید پکیج کاملی از دانش، تجربه و اطلاعات دقیق در مورد مقصد گردشگری باشید می توانید در آمد خوبی را از شغل تور لیدری کسب کنید.

یکی از سوال های اصلی تمام کسانی که می خواهند وارد یک حرفه ی جدید شوند میزان دستمزد می باشد. درآمد تور لیدر به نوع راهنمایی که هستید نیز بستگی دارد. درآمد تور لیدر فرهنگی با طبیعت گردی و یا زبان های خاص متفاوت است. ولی حداقل درآمد تور لیدر از روزی 160000 تومان شروع شده و برای زبان های خاص و یا کارهای تخصصی مربوط به تجارت تا روزی 320000 تومان افزایش دارد.

قیمت های ذکر شده تنها قیمت های مصوب انجمن صنفی راهنمایان می باشد و شما به عنوان تورلیدر با توجه به تجربیات و سابقه درخشانتان می توانید تقاضای دست مزد بالاتری از موسسات گردشگری کنید. تمام این مسائل مربوط به توافق شما با شرکت هایی است که مشغول به کار هستید. به طور مثال دستمزد یک تور لیدر طبیعت گردی با توجه به سختی منطقه مورد نظر می تواند 2 تا 3 برابر افزایش داشته باشد.

بهتر است بدانید برای موفقیت در حرفه ای مانند تور لیدری علاوه بر مطالعه و شرکت در کلاس های آموزشی تور لیدری باید روحیه ای شاد، سرحال، با نشاط و باهوش برای حفظ مطالب ضروری داشته باشید. امیدواریم راهنمایان تور در سراسر دنیا با گذراندن دوره های تخصصی و تلاش به پیش برد حرفه شان بتوانند بیش از پیش به حقوق واقعی خود دست پیدا کنند.