بسیاری از افراد هستند که به دنبال کارهای اداری و کارمندی که در ساعات مقرر باید پشت میز بنشینند، نیستند. عموما این قبیل مشاغل برای افراد فعال و خلاق مناسب نیست. پس اگر به دنبال ماجراجویی و سفر هستید به شما تور لیدری برای همدان و یا دیگر شهرهای ایران و جهان را پیشنهاد می کنیم.

تور لیدر یا همان راهنمای تور به فردی گفته می شود که رهبری گروهی از افراد را از شروع سفر تا پایان سفر بر عهده دارد، راهنمای تور برنامه ریزی و زمانبندی لازم را برای سفر به همدان و یا دیگر شهرها را به خوبی انجام می دهد پس اگر می خواهید با خیالی آسوده سفری خاطره انگیز داشته باشید و تنها به لذت بردن از سفر فکر کنید بهتر است از تور لیدر استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این حرفه با ما همراه باشید.

اهمیت راهنمای تور

برگزاری تور گردشگری بدون راهنمای تور در واقع امری غیر ممکن محسوب می شود زیرا تور لیدر نقش بسیار مهم و ضروری در راهنمایی و هدایت نیازهای گردشگران در طول سفر دارد. تور لیدر با خوش سخنی و زبانی قابل فهم مسافرین تور خود را با شهری که به آن سفر کرده اند آشنا می کند. تورهای گردشگری نباید در زندگی افراد بومی اختلال ایجاد کنند و بدون صدمه زدن به محیط، لذت ببرند که این کار با درایت راهنمای تور ممکن می شود. در واقع تور لیدر نسبت به دوره های تور لیدری که گذرانده، با راهنمایی های درست شما را از هر گونه استرس و نگرانی محفوظ می دارد زیرا او توانایی مدیریت شرایط بحرانی و غیر قابل پیشبینی را دارد.

سختی های تور لیدری

درآمد و حقوق تورلیدری: با توجه به این که تور لیدری شغلی فصلی است یعنی در بهار و تابستان نسبت به پاییز و زمستان مردم دو برابر به سفر و گشت و گذار می روند، متقابلا درآمد در این فصول برای راهنمایان تور بیشتر است. البته در فصول سرد تورهای یک تا 3 روزه به شهرهایی مانند همدان برگزار می شود که به راحتی می توانید از جاذبه های دیدنی آن بهره ببرید.

دوری از خانواده و دوستان: یک تور لیدر حرفه ای بیش نیمی از سال را در سفر و جاده است و خود را وقف کار و افراد تور خود می کند، از این رو وقت کافی برای خانه و خانواده ندارد. در واقع تور لیدر سبک زندگی خاصی دارد و شغل او ساعت کاری طولانی و نامشخص دارد.

محدودیت سنی: تور لیدر باید فردی جوان و پر از شور و هیجان باشد تا همپای افراد تور باشد. بهترین سن تور لیدری 20 تا 35  سالگی می باشد.

خطرات غیر قابل پیش بینی: همه ی ما می دانیم که سفر خطرات احتمالی را با خود به همراه دارد، حال شما به عنوان یک راهنمای تور می بایست هم مراقب سلامت خود و هم اعضای گروهتان باشید.

انتقاد پذیر باشید: با توجه به این که افراد تور با سنین گوناگون و با فرهنگ های متفاوتی هستند، هر لحظه ممکن است کسی از مسئله ای شکایت کند و یا معترض باشد که شما یا صبر و شکیبایی باید مشکلات را حل و فصل کنید.

توانایی های لازم برای یک تور لیدر

شما به عنوان تور لیدر می بایست در مورد شهر همدان تمامی اطلاعات لازم  از جمله: جاذبه های دیدنی، اماکن تفریحی، بهترین رستوران ها و بازارهای سنتی را در اختیار مسافرین تور خود قرار دهید. با صبر و شکیبایی پاسخگوی تمامی نیازهای گردشگران باشید. در هر شرایطی با احترام مسافرین را راهنمایی کنید. باید به صورت 24 ساعته در اختیار گروه خود باشید.