سالیانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی برای رفتن به مشهد چمدان های خود را می بندند. مشهد از قطب های گردشگری زیارتی و سیاحتی به شمار می رود که البته طرفداران زیادی دارد. آموزش تور لیدری برای مشهد بسیار مهم است و شما به عنوان راهنمای تور می بایست اطلاعات دقیقی از این کلان شهر داشته باشید.

تور لیدری برای مشهد

داشتن اطلاعات دقیق در مورد حرم امام رضا (ع)، مراکز خرید، بازارهای سنتی و قدیمی، هتل ها، اقامت گاه ها، رستوران ها، اماکن تفریحی، جاذبه های گردشگری، روستاهای قدیمی با آثار باستانی و … همه و همه جزء اطلاعات ضروری است که شما باید به عنوان یک راهنمای تور حرفه ای در مورد آن ها بدانید و با کلامی شیوا و تسلط کامل برای مسافرین خود توضیح دهید.

با توجه به این که برخی برای زیارت و بعضی دیگر برای تفریحات و گشت و گذار به مشهد سفر می کنند شما باید همانند یک تور لیدر حرفه ای عمل کنید یعنی تعادل بین تفریح و زیارت را برقرار کرده و تمامی افراد گروه را از خود راضی نگه دارید.

در کلاس های دوره های تور لیدری این مسائلی که مربوط به مدیریت و زکاوت شما می شود تدریس نخواهد شد و شما باید توانایی و استعداد زمانبندی و برنامه ریزی را داشته باشید. در این کلاس ها تنها با فرهنگ اقوام مختلف ایرانی، مدیریت شرایط بحرانی، اطلاعات لازم گردشگری و … آشنا خواهید شد.

خصوصیات لازم یک تور لیدر

برای این که بتوانید تور لیدری را به صورت حرفه ای ادامه دهید و درآمد خوبی داشته باشید می بایست یکسری خصوصیات فردی را علاوه بر گذراندن کلاس های تور لیدر داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این خصوصیات آشنا کنیم.

باهوش و خوش سخن

یک راهنمای تور نباید خود را وارد حاشیه های مسافرین کند بلکه باید با مدیریت، جو گروه را به دور از چالش و تنش حفظ کند. با ذکاوت و خوش سخنی تمامی مسافرین را در دست بگیرد و به اعتماد و حساسیت دیگران ارج دهد.

مدیر و مصمم

مدیریت زمان و هزینه ها در کنار مصمم بودن است که خروجی مطلوب را به ارمغان می آورد. شما باید به عنوان رهبر گروه تصمیم هایتان را مطمئن بگیرید و آن ها را مدیریت کنید.

وفاداری و راستگویی

عده ای از افراد به شما اعتماد کرده اند و می خواهند چند روزی را با شما همسفر باشند پس نسبت به مال آن ها وفادار باشید و در مورد برنامه ریزی ها و کیفیت خدمات ارائه شده صادق و راستگو باشید.

شخصیت جذاب و پر شور

شور و هیجان شما است که انرژی مثبت به افراد گروه منتقل می کند پس شخصیت جذاب و پر شر شما تاثیر مستقیم بر روحیه مسافرین تور می گذارد.

فداکار و انعطاف پذیر

اگر فداکاری و از خود گذشتگی شما به عنوان راهنمای تور در میان نباشد هیچ یک از اعضای گروه قطعا از سفرشان راضی نخواهند بود. شما باید در برابر مشکلات و خواسته های اعضای گروه منعطف باشید.