یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری که برگزارکننده های تورهای مسافرتی سالیانه درآمد خوبی هم از آن کسب می کنند، شهرهای شمالی ( نمک آبرود، نوشهر، رامسر، متل قو، لاهیجان، نور و …) می باشند. راهنمای گردشگری که بیشترین تورها را به شمال ایران می برد قطعا از مناطق سر سبز و بکر آن اطلاعات خوبی دارد. تور لیدری که به شهرهای شمالی سفر می کند باید به نسبت دیگر همکاران خود مراقب طبیعت و محافظت از آن باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد آموزش تور لیدری برای شمال اطلاعات کسب کنید.

همان طور که می دانید راهنمایان تورهای داخلی نقش بسیار مهمی در تامین و هدایت نیازهای افراد گروه دارند. آن ها می بایست با کمال احترام به افراد بومی، مشکلات به وجود آمده را حل و فصل کنند. تور لیدر با توجه به این که زیاد به شهرهای شمالی سفر کرده در مورد رفتار و فرهنگ این مردم اطلاعات خوبی دارد، پس به راحتی می تواند ارتباط برقرار می کند.

ویژگی های جذاب راهنمای تور بودن

همان طور که می دانید تور لیدری چالش های سخت بسیاری دارد اما ویژگی های جذاب آن نیز کم نیست. با بالا رفتن سنتان شاید دیگر مانند یک جوان 20 ساله نتوانید به این کار ادامه دهید، دلتنگی برای خوابی آسوده و یا در کنار خانواده بودن همه و همه به جذابیت های این شغل می ارزد.

  • برای علاقه مندان به سفر امکان گردشگری در بیشتر فصول سال وجود دارد
  • در شغل تور لیدری از کارهای اداری و پشت میز نشینی خبری نیست
  • زمان و تایم کاری در اختیار خودتان می باشد
  • با سفرهای متعدد تجربیات به یادماندنی کسب خواهید کرد
  • انرژی گرفتن از افرادد گروه و خوشحال شدن از حال خوش آن ها
  • مالیات پرداخت نخواهید کرد
  • این شغل فصلی است که برای برخی افراد جزء امتیازهای مثبت به شمار می رود
  • به طور کلی تور لیدری شغلی شاد و پر از خاطرات خوب و شیرین است

روابط عمومی بالا، خوش سخن بودن، با مهربانی و احترام صحبت کردن و ایجاد رابطه ای صمیمی در برخورد با تمامی افراد تور شما را به عنوان بهترین تور لیدر در ذهن مسافرانتان ثبت می کند ( این ویژگی ها باید در شخصیت و رفتار شما وجود داشته باشد و روز به روز آن را تقویت کنید و بهتر است بدانید که این موارد در کلاس های دوره های تور لیدری آموزش داده نمی شود) و همین امر موجب می شود تا در سفرهای بعدیشان شما را به عنوان راهنمای تور انتخاب کنند.