برای این که شما را با تور لیدری برای قزوین آشنا کنیم، ابتدا می بایست معنی درست تور لیدر را بدانید. تور لیدر به کسی گفته می شود که اطلاعات کامل و دقیقی از باستان شناسی، آثار هنری، طبیعت و جاذبه ها، تاریخ، اماکن تفریحی و جاهای دیدنی داشته باشد و با کلامی شیوا آن را به مسافرین تور خود منتقل کند.

طبق نظریه های موجود نقش اصلی تور لیدر، راهنمایی تمامی افراد در هر زمینه ای می باشد، حال راهنمایی به فرآیند توضیح دادن و توجیه کردن شخص نسبت به جاذبه ها و فرهنگ شهر مورد نظر می باشد. تور لیدرها در سفر نقش اصلی و مهمی را ایفا می کنند، آن ها شما را با جاذبه های گردشگری جدید و فوق العاده آشنا می کنند.

همان طور که می دانید قزوین یکی از شهرهای بسیار زیبا برای سفر می باشد. آثار باستانی، بازارهای سنتی و امارت های قدیمی در کنار دریاچه الموت می تواند هر گردشگری را به سمت خود بکشاند. اگر می خواهید به خوبی با این شهر و زیبایی هایش آشنا شوید به شما توصیه می کنیم از تورهای گردشگری به همراه تور لیدر مجرب بهره ببرید.

ویژگی های شغل تور لیدری

در کنار سختی های این کار قطعا ویژگی های مثبت زیادی نیز وجود دارد که به تور لیدر انگیزه سفرهای متعدد را می دهد. از ویژگی های شغل تور لیدری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نداشتن محدودیت زمانی
  • به دور از قوانین کارهای اداری و کارمندی
  • آشنا شدن با افراد مختلف
  • تنوع بالا
  • کسب تجربیات مفید
  • ثبت خاطراتی به یادماندنی
  • فصلی بودن تور لیدری
  • سفر و گردش به تمامی شهرهای ایران

وظایف راهنمایان تور

اگر می خواهید تور لیدری حرفه ای باشید و درآمد خوبی از این شغل بدست آورید می بایست به خوبی با وظایف خود آشنا شوید و به آن ها عمل کنید. در این مقاله شما را با وظایف مهم و اصلی تور لیدر آشنا می کنیم.

اولین کاری که شما باید انجام دهید ثبت نام در کلاس های آموزش تور لیدری می باشد. در این کلاس ها مباحث مهم و ضروری را یاد می گیرید، مباحثی شامل: مدیریت بحران، آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی،آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران، شناخت صنعت گردشگری، کمک های اولیه، زبان تخصصی راهنمایان تور، جغرافیای جهانگردی و نقشه خوانی، آداب معاشرت و الگوهای رفتاری و … .

پس از گذراندن این دوره ها و قبولی در آزمون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شما می توانید فعالیت خود را به عنوان یک تور لیدر آغاز کنید.

شما باید صبور، مسئولیت پذیر، آشنا به مسیرهای سفر و توانایی برنامه ریزی دقیق زمانی و مالی باشید. مدیریت زمان و هزینه ها از وظایف اصلی یک راهنمای تور می باشد. در آخر هم باید بگوییم روابط عمومی خوب شما باعث می شود تا جو گروه مثبت و به دور از تنش باشد.