اگر می خواهید تور لیدری حرفه ای باشید و درآمد مناسبی را از این شغل کسب کنید ابتدا می بایست تعریف دقیقی از تور لیدری، دوره های تور لیدری در کرج، وظایف و خصوصیات یک راهنمای تور اطلاعات کسب کنید. شما با توجه به سلیقه شخصی تان می توانید شهر، کشور و یا منطقه ای را انتخاب کنید و تمام تمرکزتان را بر روی آن بگذارید. ما در این بخش می خواهیم در مورد دوره های تور لیدری در کرج برای شما توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید:

تور لیدر کیست

تور لیدر به شخصی گفته می شود که رهبری و مدیریت چند نفر را برای مسافرتی یک تا چند روزه بر عهده می گیرد. تور لیدر یا همان راهنمای تور اطلاعات کاملی در مورد جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی، آثار باستانی، صنایع دستی، رستوران ها، اقامتگاه ها و هتل ها دارد که می تواند شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند.

اصلی ترین کاری که یک راهنمای تور انجام می دهد توضیح و توجیح در مورد تمام مواردی است که برایتان نام بردیم. در واقع تور لیدر وظیفه ی راهنمایی کردن مسافرین را دارد تا در مدت زمانی که با هم هستید، بهترین خاطرات را رقم بزنید.

دوره های تور لیدری

برای دوره های تور لیدری در کرج ابتدا می بایست در یکی از آموزشگاه های معتبر ثبت نام کنید و آموزش های لازم را به مدت 6 ماه ببینید. در این کلاس ها دروسی تدریس می شود که لازمه ی کار یک راهنمای تور به شمار می رود. برخی از این کتاب ها شامل: آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران زمین، میراث فرهنگ و صنایع دستی، اکوتوریسم و گردشگری، شناخت اماکن تاریخی ایران، معماری ایران و جهان، شناخت صنعت گردشگری و … می باشد.

کتاب های درسی نام برده شده تنها بخشی از دروس مهم تدریس شده در این دوره های آموزشی می باشند، در واقع کتاب های مرتبط با گردشگری و منابع آموزشی دقیق در اختیار شما متقاضیان قرار می گیرند و پس از گذراندن این کلاس های آموزشی و کسب نمره قبولی (بالای 12) در امتحان ها می توانید به راحتی در آزمون تور لیدری که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می کند ثبت نام کنید و پس از دریافت این کارت معتبر به عنوان یک تور لیدر فعالیت خود را در یک شرکت توریستی و گردشگری آغاز کنید.

شما به عنوان تور لیدر بهتر است به زبان دومی مانند انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و یا … مسلط باشید تا بتوانید گردشگران خارجی را نیز در ایران راهنمایی کنید. قطعا سفر با خارجی ها می تواند تجربیات متفاوت و خوبی را برای شما رقم بزند.